wtorek, 7 marca 2023

Annie Ward - Klub kłamców

 Data wydania: 11.01.2023

Wydawnictwo: Czarna Owca

Ilość stron: 416

ISBN: 9788380159365

"Natalie, asystentka administracyjna w elitarnej szkole, marzy o życiu, jakie prowadzą matki uczniów, z którymi codziennie ma do czynienia. Kobiety pokroju Brooke- zabójczej dziedziczki fortuny, która szaleńczo kocha swoją córkę i regularnie zdradza męża- czy Ashy, nadopiekuńczej mamy podejrzewającej swojego męża o romans. Losy wszystkich bohaterek splatają się za sprawą przystojnego wicedyrektora do spraw sportowych, Nicholasa, którego Natalie kocha, Brooke pożąda, zaś Asha- potrzebuje.

Pewnego ranka ze szkoły zostają wyniesione dwa ciała. Napięcie między kobietami rywalizującymi o względy mężczyzny oraz mroczne sekrety skrywane przez wszystkich roztrzaskują piękną fasadę miasteczka, którego mieszkańcy nie mają żadnych hamulców w pogoni za tym, na czym najbardziej im zależy."

Kolejna książka zakończona niespełna w dwie doby. Na początku poznajemy Natalie, pracującą w sekretariacie szkoły dla obrzydliwie bogatych. Natalie nie jest obrzydliwie bogata, ale snuje marzenia i zazdrości matkom uczniów, zapominając o tym, że każdy skrywa brudne sekrety, tylko czasem lepiej je ukrywa. Szczególnym przypadkiem jest tutaj Brooke- dziedziczka fortuny z rodziny cukierniczej, która zdradza regularnie męża i romansuje ze szkolnym trenerem córki, aby ułatwić jej przyjęcie na jedną z najlepszych uczelni w kraju.

W ten sposób wszystkie trzy kobiety -wliczając w to ciężarną Ashę, nadopiekuńczą mamę gotową na wszystko, w tym wydawanie bajońskich sum pieniędzy, spokój rodzinny czy nawet szczęście jej córki, aby tylko Mia również dostała się na najlepszą uczelnię w kraju- wplątują się w niejednoznacznie wyglądające dwie śmierci na terenie szkoły. 

Kto zginął, w jaki sposób i dlaczego? Tego dowiecie się czytając "Klub kłamców" Annie Ward, thriller mocno trzymający w napięciu. Momentami ciężko mi było poczuć sympatię do głównych bohaterek, może to ze względu na ich... głupotę? Poczucie uprzywilejowania które aż kłuło w oczy? 

Jednak tajemnica warta jest odkrycia, a zakończenie zdumiewające.

Moja Ocena to 7/10

Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu: Czarna Owca


2 komentarze:

  1. Tej książki jestem ciekawa już od momentu zapowiedzi i postaram się, aby trafiła w moje ręce.

    OdpowiedzUsuń