środa, 29 marca 2023

Sabina Waszut Sekretny dom


 Data wydania: 08-03-2023
Wydawnictwo: Książnica
Ilość stron: 304
ISBN: 9788327163844


7/2023


Znowu mam zaległości w recenzjach, bo jak zwykle byłam poza domem w racy i nie miałam dostępu do internetu. W zasadzie to nic nowego, ale w końcu wróciłam i teraz będę Was zasypywać recenzjami, bo książek przeczytałam od groma i trochę. Na pierwszy ogień idzie książka mojego ukochanego Wydawnictwa Książnica. Zastanawiałam się jak oni w tej Książnicy robią, że jeszcze nigdy w życiu nie trafiłam na gniota, a każda książka spod ich skrzydeł nie dosyć, że jest pięknie wydana to jeszcze hit.
Sabiny Waszut nie muszę chyba nikomu przedstawiać, bo to znane nazwisko w świecie literatury, Sekretny dom otwiera nowy cykl autorki Matki Rzeszy. I powiem Wm, że Sekretny dom nie był dobry, bo Sekretny dom był rewelacyjny i tak napisany, że nie sposób się od niego oderwać. Autorka na kartach swojej nowej książki mierzy się z trudnym tematem, a mianowicie z polityką Lebensborn. Z pewnością każdy z Was słyszał o genialnym pomyśle władz III Rzeszy, która to miała na celu stworzenie czystych rasowo aryjczyków, podwyższyć liczbę urodzeń i wyeliminować liczbę osób niepełnosprawnych, których utrzymanie przecież kosztuje, a wiadomo, że Niemcy to naród oszczędny, więc po co generować bezsensowne koszty. Twórcą tej genialnej idei był Heinrich Himmler. który to sprowadził kobietę do roli maszynki do rodzenia czystych rasowo Niemców.  Patrząc teraz na Niemcy i ich czystość rasową to pewnie Hitler z Himmlerem przewracają się w kociołkach, bo rodowitych Niemców można dosłownie policzyć na palcach. Jak wiecie swoje życie zawodowe wiążę z Niemcami i z moich obserwacji wynika, że na dziesięć osób to może dwie są rodowitymi Niemcami. Więc jak widać "genialny" plan rasy panów czystych rosowo się nie powiódł.
Główną bohaterką Sekretnego domu jest Ruth Blum, która wierzy w ideologię Hitlera i jest niesamowicie dumna, że została wybrana do ośrodka Lebensbornu w Kunzendorfie. Jako przykładna obywatelka III Rzeszy czuje dumę, że jej zdrowe i czyste rasowo dziecko przyjdzie na świat w tak prestiżowym ośrodku. Mijają tygodnie, a na jaw wychodzi wiele tajemnic, które skrywa dom. Miejsce okazuje się nie być tak idealnym jak głosiła propaganda, a Ruth otwierają się szeroko oczy na mroczne tajemnice. Co robią w domu matek Norweskie dzieci ?? Dlaczego niektóre z maluchów mówią po polsku?? Sięgnijcie koniecznie po Sekretny dom Sabiny Waszut i poznajcie zasady działania idealnego państwa i idealną propagandą.

"....(..) rządzący Rzeszą mężczyźni krzyczeli z mównic, że każde niemieckie dziecko ma teraz dwóch ojców,  a tym najważniejszym jest sam Adolf Hitler"

Sabina Waszut stworzyła książkę, która na długo zapada w pamięci i nie pozwala na spokojny sen. Autorka zmusza do refleksji i z ogromna wiedzą historyczną pokazuje nam mechanizm działania Lebensborn. To chyba najlepsza książka w dorobku autorki. Zaczęłam czytać i nie potrafiłam się od niej oderwać. Ta książka wżera się w najgłębszy zakamarek mózgu i nie chce wyjść. Na szczęście to pierwsza część, a ja już nie mogę się doczekać kontynuacji.


Moja ocena 10/10

2 komentarze: